İlkiz Sokak 21/3 Çankaya/Ankara

Uluslararası Dedektiflik

Uluslararası Dedektiflik

Dedektiflik hizmetlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artarken aynı zamanda sunulan hizmetin ne boyutlarda olduğu da önem taşıyor. Globalleşme çağında çok yeni boyutlara ulaşmış bir dünyada yaşıyoruz. Sadece kendi yaşadığımız çevreden değil, ülke hatta dünya genelinden alışveriş yapıyor, insanlar ile iletişime geçiyor hatta ticaret yapıyoruz. Bu durum uluslararası dedektiflik hizmetlerinin gerekliliğini de ortaya koyuyor.

Uluslararası Dedektiflik Tarihçesi

Ülkemizde dedektiflik yeni yeni gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen dünyada bu sektör 1900’lü yıllarında başlarında tanınmaya başladı. Sektörün ortaya çıkmasındaki ilk nedenler ticari alandaki faaliyetlerdi. Endüstri devrimi birçok farklı tasarıma sahip makinelerin üretilmesini sağlamış ve bu makineler de üretim maliyetlerini büyük oranlarda düşürmüştü. Rekabette geride kalan firmalar kendi makinelerini üretebilmek için hafiyelik yollarını deniyor ve yeni makinelerin çizimlerine ulaşmaya çalışıyordu. Dönemin dedektiflik firmaları genel olarak bu gibi patent hırsızlıklarının önüne geçmek amacı ile kurulmuştu.

Aradan geçen yıllarda dedektiflik sektörünün halka yönelik hizmetleri de dikkat çekici bir şekilde artmaya başladı. Özel dedektiflik birçok konuda hem halkın hem de ticari işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan bir kurum haline geldi. 1964 senesinde Avrupa’da dünyanın ilk özel dedektif federasyonu kuruldu. Viyana’da kurulmuş olan Uluslararası Özel Dedektif Dernekleri Federasyonuna ülkemiz dedektif dernekleri de üye olarak sektörü daha yakından takip etmeye başlamıştır. Federasyon özellikle üye ülkelerin yasal düzenlemeleri ve lisans prosedürlerinin Avrupa standartlarına ulaşması amacı ile çaba harcamaktadır.

Uluslararası Dedektiflik Hizmetleri

Uluslararası dedektiflik aslında yerel olarak yapılan dedektiflik hizmetlerinin gerek personel gerekse anlaşmalı lisanslı kurumlar aracılığı ile uluslararası alanda sürdürülmesi faaliyetidir. Özellikle işleri veya sorunları yabancı sınırlara uzanan kişi ve kurumların işlemlerinin takip edilmesinde uluslararası çalışabilme niteliklerine sahip özel dedektiflik firmalarının tercih edilmesi bir zaruret halini almıştır.

Firmamız hem yetkinlik belgelerine sahip kendi personelleri hem de dünyanın farklı noktalarında anlaşmalı olduğu yerel özel dedektiflik kurumları sayesinde aşağıdaki hizmetlerde uluslararası dedektiflik hizmeti sağlamaktadır:

 • Eş Takibi
 • Boşanma ve Velayet Davaları
 • Evlilik öncesi araştırma
 • Adres tespiti
 • Öğrenci araştırması
 • Gizli müşteri
 • Marka ve patent dedektifliği
 • Firma araştırması
 • Vip kişi koruma

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.

  Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: