İlkiz Sokak 21/3 Çankaya/Ankara

Öğrenci Araştırması

Öğrenci Araştırması

Çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri için birçok fedakarlıkta bulunmak zorunda kalıyoruz. Onları daha iyi okullarda okutmak, başarılı ve karakter sahibi insanlar haline getirebilmek için çaba harcıyor ancak elimizde olmayan nedenler ile bazen istediğimiz sonuçlara ulaşamayabiliyoruz. Suç oranlarının her geçen gün yükseldiği, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımının ilk okul seviyesine düştü bu dönemde öğrenci araştırması hizmeti ile onların içine düşebileceği sıkıntıları çok daha erken fark edebilme olanağı sağlamaktayız.

Öğrenci Araştırması Hizmeti Nedir?

Öğrenci araştırması hizmeti sizinle aynı şehirde veya farklı bir şehirde okumakta olan öğrencinin ders durumu, arkadaş çevresi, kötü alışkanlıkları gibi durumları önceden saptayabilmenizi sağlayan bir araçtır. Bu hizmet yasal sınırlar içerisinde öğrencinin eğitim, sosyal ve ekonomik durumunu analiz etmenizi sağlar. Özellikle sigara, alkol, uyuşturucu, fuhuş, anarşi, hırsızlık, darp ve şiddet gibi sorunları olduğundan şüphe edilen öğrenci velileri öğrenci araştırması hizmetinden faydalanmayı tercih etmektedir.

Öğrenci Araştırması Hizmeti Nasıl Yapılır?

Özel dedektiflik hizmetlerinin yapılmasında teknik takip, birebir takip ve sanal takip yöntemleri kullanılır. Herkesin akıllı cep telefonlarını tercih eder olması ve özellikle gençlerin sosyal medya uygulamalarını aktif bir şekilde kullanmaları sanal takip yöntemini birçok açıdan daha fazla ön plana çıkarmıştır. Öğrenci araştırma hizmetinde de başta sanal takip olmak üzere tüm özel dedektif araştırma yöntemleri kullanılarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.

Öncelikle öğrenci hakkında araştırma talep eden kişinin öğrenci hakkında bilgiler sağlaması talep edilir. Kişi ne kadar çok bilgi sağlarsa süreç o kadar hızlı ilerler. Sağlanan bilgiler kapsamında öğrencinin gerçek ve fake (sahte) sosyal medya hesapları ortaya çıkarılır. Bu sayede ebeveynlerden gizlenen sosyal yaşam ile ilgili veriler daha kolay ortaya konmaktadır.

Öğrencinin yaşadığı ve okuduğu yerde de birebir ve teknik takip yöntemleri ile sosyal yaşamı analiz edilerek ne tür alışkanlıklara sahip olduğu gözlemlenir. Eğitim durumu farklı kanallardan analiz edilerek elde edilen tüm veriler bir rapor haline getirilir ve öğrenci araştırması hizmetini talep eden kişiye dosya teslim edilir.

Bu hizmetimiz de diğer hizmetlerde olduğu gibi sıkı gizlilik koşullarına tabidir. Bu nedenle veriler sözleşme kapsamında işlem tamamlanarak rapor teslim edildikten sonra firmamız veri tabanlarından silinir.

Öğrenci Takibinin Olası Sonuçları

Şimdiye kadar bu alanda verdiğimiz hizmetlerde genellikle çocuklarında bir değişiklik fark eden ebeveynlerin haklı olduğunu gözlemlenmiştir. Hakkında araştırma yapılan öğrencilerin büyük bir çoğunluğunu üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Bu gençler ailelerinden ilk defa uzaklaşarak daha büyük ve rahat şehirlerde yaşamanın verdiği heyecanı tatmaktadır. Ancak bu durum herkes için iyi sonuçlar ortaya çıkartamayabiliyor.

Alkol ve Uyuşturucu Madde Sorunları

Geçmiş vakalardan gözlemlediklerimize göre üniversite hayatına başlayan gençlerin büyük bir kısmında alkol sorunları oluşmaya başlamaktadır. Bunun yanı sıra üniversite öğrencileri arasında uyuşturucu madde kullanım oranı da her geçen gün artış göstermekte. Yeni bir çevreye giren gençler burada tutunabilmek ve arkadaş edinebilmek için bu gibi ürünleri kullanma eğilimine girerek kendileri ve sağlıkları açısından zararlı kararlar veriyorlar.   

Fuhuş

Gençliğin ilk yılları, tabiri caizse kanın damarda daha bir deli aktığı dönemlerde cinsellik öğrencilerin en çok başını ağrıtan sorunlardan biri haline gelmektedir. Yanlış insanlar ile dolu bir çevrede doğru bir cinsel hayat olması da beklenemez. Ayrıca bu sorunlar öğrencilerin derslerine olan ilgisini azaltmakta, birçok genç devamsızlık nedeni ile derslerinden kalmaktadır.

Siyasi Eğilimler

Bir dönem Türk gençliğinin en büyük sorunlarından olan siyasi kavgalar her an yeniden alevlenme ihtimaline sahiptir. Gerek Arap Baharı gerek diğer ülkelerdeki siyasi hareketler her zaman öğrencilerin başlattığı protesto gösterileri sonucunda meydana çıkmıştır. Ancak bu hareketlere katılan öğrenciler hem derslerinde geri kalmakta hem de hayati tehlikeler içeren durumlara girmektedir. Durumdan erken haberdar olmak ailenin daha hızlı bir şekilde harekete geçmesini sağladığından öğrenci araştırması hizmetinde siyasi hareketler de incelenebilmektedir.

Kumar Sorunları

Ülkemizde kumar oynamak ve oynatmak yasak olsa da yer altı kumarhane olarak tabir edilen bazı mekanlar hala mevcuttur. Gençlerin heyecanı için içine dahil olduğu bu kötü ortamlar zamanla hem maddi hem de manevi sorunlar yaşamasına neden olabileceğinden onu çekip çıkaracak bir güce ihtiyaç duyulabilir.

Günümüzde gençlerin kumar sorunları sanal ortamlarda da devam etmektedir. İnternet üzerinden bir tık ile ulaşılabilen binlerce kumar ve şans oyunları sitesi bulunmaktadır. Öğrenci araştırması hizmetinin sanal takip sistemi öğrencinin bu sitelere girip girmediğini, bunu bir alışkanlık haline getirip getirmediğini de tespit etmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.

    Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: