İlkiz Sokak 21/3 Çankaya/Ankara

Evlilik Öncesi İnceleme

Evlilik Öncesi İnceleme

Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik kararını verme çok önemli bir hadisedir. Karardan evvel, evlenilmek istenilen bireyle evlenecek bireylerin her alanda birbirlerine uygun olup olmadıklarını değerlendirmeleri gerekir.

Modernleşme ve teknoloji ile toplumdaki ilişkilerin karmaşık bir hal alması sonucu insanların kimi zaman tanınması ve sözlerine güvenilmesi güç hale gelmiştir. Özellikle aileye yeni katılacak olan kişilerin (gelin, damat, evlatlık) yakın çevreden olmaması, bilinmemesi veya gerçek yönleri ile bilinmesi bunlarla uzun yıllar geçirecek kişilerin hakkıdır. Birçok söz, nişan, evlilik olayından sonra taraflar yanıldıklarını kandırıldıklarını anlarlar. İnsanlar toplumda kendilerini çok zaman istedikleri, karşının görmesini istediği gibi davranırlar. Bunların gerçek yönlerinin bilinmesi için araştırma gerekmektedir.

Dedektifler, bireysel dedektiflik hizmetleri kapsamında kişilere evlilik öncesi ihtiyaç duydukları konularda destek olmaktadır. Araştırılacak şahısın iş ve arkadaş çevresi, ilişkileri, günlük yaşantısı, gizli veya açık bilgilerden toplanarak belgelemek sureti ile geçmiş yaşamlarındaki tüm bilgiler elde edilir. Hizmet süresince elde edilen deliller (video, resim v.s.) rapor olarak sunulur.

Özellikle köklü, zengin aileler çocuklarını evlendirecekleri zaman geçmişi temiz olan bir insanla evlenmesini isterler. Bu zengin ailelerin düğün ve nişan gibi bir merasim düzenlemeleri medyada büyük yankı bulacağından ve medya tarafından evlenecek çocuklarla ilgili birçok araştırma yapılıp bunları kamuoyuna yansıtacaklarından dolayı, aileler böyle bir durumu engellemek için öncelikle kendileri dedektifler aracılığıyla araştırma yaparlar. Dedektifler evlenilecek olan kızın ya da erkeğin sadece kendisini değil, bütün aile efradını araştırır, geçmişlerini teker teker kontrol ederek işlenmiş bir suç veya gayri ahlaki bir durum varsa bunu aileye bildirir.

Son dönemde dedektifler, sosyal medya aracılığı ile aile araştırması yapmaktadırlar. Sosyal medyada kişinin kimlerle arkadaşlık yaptığı, inançlarına yönelik bilgilerin toplanması, paylaştığı fotoğraflar, beğendiği işletmeler ya da mekanlar gibi pek çok bilgi internet ortamından temin edilmektedir. Ayrıca, arama motorları kullanılarak veya medya takip sistemleri ile kişi hakkında çıkan haber, bilgi ya da duyumlara ulaşılabilmektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: