İlkiz Sokak 21/3 Çankaya/Ankara

Eş Takibi

Eş Takibi

Evlilik toplumun temel yapı taşı olan ailenin oluşumu için gerekli bir kurumdur. Evlilik bağı ile bağlanan insanlar birbirlerine karşı ölene kadar sadık olacaklarına yemin ederek bu yola baş koyar. Herkes aynı yastığa baş koyduğu eşinin ona sadık olduğunu bilmek ve kendini bu anlamda güvende hissetmek ister. Türk Medeni Kanunu da evlilik birliği içerisinde sadakati bir zorunluluk olarak kabul etmiştir. Kanunun 185 sayılı maddesinde eşlerin bir arada yaşamaları, birbirlerine yardımcı olmaları ve sadık kalmaları yükümü taraflara yüklenmiştir.

Her ne kadar evlilik bağı kurulurken amaç ölüme kadar birbirine bağlı olmak olsa da ne yazık ki yaşam tecrübeleri bunun kimi zaman mümkün olmadığını göstermektedir. 2017 yılında ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre evli erkeklerin eşlerini aldatma oranı yüzde 58’dir. Kadınlarda ise bu oran yüzde 40 seviyesindedir. Elbette bu rakamlar aldatmanın tanımına göre farklılık gösterebilir. Örneğin söz konusu evlilik sırasında başka bir kişi ile cinsel ilişki yaşamak olduğunda erkeklerde oran yüzde 22, kadınlarda ise yüzde 14 seviyesine gerilemektedir.

Aldatmanın bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde eşinin kendisine sadık olup olmadığını merak eden erkek ve kadınlar eş takibi hizmeti alarak içlerini rahatlatmak ya da yasal yollara başvuracaksa bu sadakatsizliği ispat edebilmek için delil elde etmek yolunu tercih edebilir. Eş takibi hizmeti sadece uzman dedektifler tarafından yerine getirilmesi gereken bir operasyondur. Süreçte takip edilen kişinin özel hayatına yönelik adımlar atılacağından yasal anlamda farklı sorunların da ortaya çıkmasına neden olunabilir. Bu nedenle eş takibi alanında deneyim sahibi ve hukuki açıdan da konuya vakıf bir dedektiflik firması ile çalışılması sonuç elde edilmesini kolaylaştırır.

Eş Takibi Nasıl Yapılır?

Eş takibinde aldatmadan emin olmak için firmamızın uyguladığı çeşitli aşamalar bulunmaktadır. İşlemin başında işin kapsamı detaylı olarak konuşulur. Öncelikle takip isteyen taraf eşi hakkında gerekli bilgileri vererek kaç günlük bir çalışma istediğini belirtir. Eş takibi sürecinde net bir sonuç alınabilmesi her zaman mümkün değildir. Bu nedenle başlangıçta belirlenen hizmet süresi ilerleyen dönemlerde artırılabilir.

Sadakat araştırması yapılırken birebir takip metodu uygulanır. Firmamızın profesyonel çalışanları gerek birebir takip gerek teknik takip yöntemleri ile takibi istenen kişiyi adete bir gölge gibi izleyerek tüm süreci raporlandırır. Kişi takip edildiğinin farkına kesinlikle varmaz. Bu sayede hakkında daha iyi bir sonuç alınabilmesi mümkün olur.

Takip talebinde bulunan taraf bu süreç içerisinde mümkün olduğunca normal davranarak herhangi bir şüphe oluşmasına neden olmamalıdır. Şimdiye kadar gerçekleştirilen araştırmalarda aldatma vakalarında takip edilen tarafın bir haftada en az 1 en çok 3 defa aldattığı kişi ile buluşma gerçekleştirdiği gözlemlenmiştir. Bu düşük ihtimaller göz önüne alındığında takip sürecinin ne kadar hassas yürütülmesi gerektiği oldukça açıktır.

Eş Takibi Ne Kadara Mal Olur?

Eş takibi prosedüründe maliyeti belirleyen çok sayıda faktör vardır. Takibin yapılacağı şehir bile oldukça önemlidir. Bu süreçte araştırmaya farklı şehirlerin dahil olması da söz konusu olabilir. Ayrıca eş takibi amacı ile kullanılacak araçlar bile duruma göre farklılık göstermektedir.

Sürecin farklı aşamalarında farklı hizmetler sağlayan personeller ile çalışılması gerekliliği, birden fazla kişinin mesai yapması, yapılan işin teknik özellikleri ayrı ayrı değerlendirilerek eş takibinin maliyeti belirlenir.

Eş Takibi ile Elde Edilen Deliller Hukuken Kullanılabilir mi?

Türk ve dünya hukuk sistemlerinde kişinin özel hayatının ihlal edilmesi kanunlara aykırı olarak kabul edilmektedir. Ancak özel hayatın sınırlarının nerede başladığı tartışmalı bir konudur. Örneğin halka açık ortamlarda yapılan şeyler özel hayat olarak kabul edilmez. Bu nedenle dedektif gerekli araştırmalarını gerçekleştirirken hukuka uygun bir yol çizmeli ve elde ettiği delillerin hukuka uygun olmasını sağlamalıdır. Çoğu durumda aldatmanın bilinmesi yeterli olmaz aynı zamanda bunun mahkemede ispat edilebilir olması gerekir. Bunu sağlamanın en güvenli yolu da bu konulardaki sınırları iyi bilen bir eş takibi personeli ile çalışmaktadır.

Eş Takibi Hizmeti İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Eş takibi hizmetinin kapsamı her bir olay için özel olarak değerlendirilmelidir. Genel olarak bu hizmeti talep eden kişiler evliliklerinde sahip oldukları şüpheler nedeni ile sona yaklaşmış, artık beklentileri bitmiş durumda olan eşlerdir. Bu nedenle yasal olarak karşı tarafın evlilik yeminine aykırı davrandığını ispat etme ihtiyacı içerisinde olurlar. Bu nedenle kişinin aldatıldığına dair kesin delil oluşturacak resim, yazışma, video görüntüsü gibi kanıtların temin edilmesi gerekir.

Takibin başlangıç ve bitiş süresi hizmeti talep eden tarafından belirlenir. Bu sürede takip edilen kişi hakkında hangi saatte nerede ve kiminle olduğuna dair her türlü rapor görüntüler ile birlikte hizmeti satın alan kişiye teslim edilir. Gizliliğin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacı ile raporlar teslim edildikten sonra firmada yer alan yedekler silinir.

Eş takibi sürecinde aldatma durumu tespit edilirse, eşin kiminle kendisine aldattığı ile ilgili de bilgi edinilerek dosyaya ilave edilir.

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.

    Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: